Linki, blog

Kalamarz
Niedziela,  21.07.2024r.     
   
Finanse dla Ciebie
   
Nest Bank-super
Pisarz

Strona główna, galerie zdjęć
  Założeniem witryny góry-poezja jest przedstawienie w sposób zwarty i wyczerpujący informacji dotyczących schronisk górskich i szlaków turystycznych w polskich górach.
Opisane schroniska PTTK są położone na obszarze Karpat polskich: Beskidów, Tatr, Pienin, Gorców, Bieszczad, Babiej Góry.
  Ważne miejsce serwisu zajmuje piękna poezja polska (narodowo - religijna), jednego z największych współczesnych poetów w naszym kraju - Pana Kazimierza Węgrzyna z Kubalonki, który często w swoich wierszach nawiązuje do piękna gór.

   Witryna ubogacona jest galeriami zdjęć - Tatr, Zakopanego oraz Alp.

  Na stronach witryny znalazło się również miejsce na znane, lubiane i często nucone piosenki. Dostępne są tutaj teksty piosenek oraz chwyty gitarowe do podanych słów.


Szczyrkowski O¶rodek Narciarski

Postać Kazimierza Węgrzyna

  Kazimierz Józef Węgrzyn - Poeta. Absolwent UJ. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Laureat Nagrody Specjalnej Śląsko-Dąbrowskiego Komitetu Kultury Niezależnej, Nagrody Specjalnej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Nagrody "Polonia Pro Arte" za Dzieło Pogłębiające Pamięć i Godność Polaków. Publikował w wielu czasopismach i wydaniach zbiorowych.
Obecnie mieszka i pracuje na Kubalonce (Beskid Śląski).
Wiele utworów poety ma katolicki charakter, poąwięconych jest wprost Bogu lub Jego Matce. W jego poezji żywy jest temat polskości, miłości do Ojczyzny; kwestie: Katynia, Smoleńska, Golgoty Wschodu.

Autor ponad sześćdziesięciu zbiorów wierszy. W tym wyborów:

- Przez Czerwone Morze
- Dom na rozdrożu
- Póki Bóg u mych skrzydeł czuwa
- Larum polskie
- Ave Maria
- Nowa Konfederacja Barska
- Obudź się Polsko
- Psałterz Narodu Polskiego
- Polski Chrystus
- Zaszum nam Polsko jak husarskie skrzydła

********************************************************************************************************

Licznik odwiedzin: 458461


2009 - 2024 ©  Projekt, wykonanie, aktualizacja: Zbyszek JurzakPrzyjazne strony


Serwis beskidzki Internetowy przewodnik tatrzański Przewodnik: Tatry, Karkonosze, Beskidy, Pieniny, Gorce, Góry Izerskie Redionalny serwis turystyczny: Wisła, Ustroń, Szczyrk, Brenna Beskidzki Informator Turystyczny Internetowa brama w Bieszczady Noclegi, wypoczynek w górach Baza noclegów w Polsce Przejrzysty katalog polskich firm


Internetowy serwis poetycki